ŠV. JURGIO DIENA

ŠV. JURGIO DIENA

Nors visi žinome legendą, o kai kas iš mūsų lankėsi picerijoje ,,Jurgis ir drakonas", tačiau ne visi žinom kokios Jurginių šventimo tradicijos iki šių dienų yra išlikę Anglijoje ir Lietuvoje? Per anglų kalbos pamokas, skirtas švento Jurgio dienai, 2-4 klasių d/m ,,Dainorėlių" pradinukams buvo svarbiausia išsiaiškinti, kodėl balandžio 23-ioji tokia ypatinga anglams. Mokiniai žiūrėjo mokomuosius filmukus, atliko kūrybines, suvokimo užduotis: šifravo užkoduotą tekstą, sprendė kryžiažodžius, kūrė mąstymo žemėlapius, žaidė žaidimą ,,Jurgis nugali drakoną". Jie sužinojo, kad per šv. Jurgio dieną anglai kelią baltas su raudonu kryžiumi vėliavas, segasi raudoną rožę, kaip pagarbos ženklus savo globėjui. Anglai mielai lankosi aludėse ir ragauja tradicinius patiekalus per Jurgines. Liūdnoka, kad Lietuvoje, žemdirbių krašte, ši svarbi šventė ( šv. Jurgis-žemdirbių globėjas) baigia išnykti.

 

Parašė anglų kalbos mokytoja Audra Uselienė
Ankstesni įrašai


Vilniaus m. savivaldybės tarybos sprendimu, prašymai priimami nuo 2023 m. kovo 1 d. iki 2023 m. gegužės 31 d. savivaldybės elektroninėje prašymų registravimo sistemoje.

 
 

Gerb. Tėveliai/ globėjai,

Stebint išaugusį vaikų sergamumą skarlatina, dalinamės informaciniu pranešimu, kuris padės identifikuoti ligos simptomus. Taip pat pateikiamos profilaktikos priemonės ir rekomendacijos, kurios padės išvengti šios ligos. Likite sveiki!

Pirmokai pasaulio pažinimo pamokos metu atliko laboratorinius darbus ,,Ledo papuošalai" ir „Snaigės“.